W dniach 23  i 24 stycznia, w naszej szkole, odbyły się warsztaty sensoryczne dla klas V i VI.

Po krótkim teoretycznym wstępie uczniowie mieli szansę wczuć się w sytuację osób z niepełnosprawnościami, aby lepiej zrozumieć, z jakimi trudnościami mierzą się one na co dzień.

Podczas warsztatów dzieci zapoznały się z następującymi rodzajami niepełnosprawności:

• wzrokowa
  • słuchowa
  • ruchowa
  • intelektualna.

Uczniowie mieli także okazję zapoznać się z trudnościami dotyczącymi osób z zaburzeniami równowagi oraz problemami manualnymi.

Podczas zajęć uczestnicy dowiedzieli się, w jaki sposób pomagać mądrze i prawidłowo. Swoją wiedzę mogli uzupełnić dzięki wiadomościom zawartym na plakatach oraz na ulotkach, które zabrali ze sobą.

Na warsztaty zaproszeni zostali również nauczyciele, którzy chętnie poszerzali swoją wiedzę i aktywnie uczestniczyli w ćwiczeniach.

Dziękujemy za udział😊

Zapraszamy za rok!