W ramach działań na rzecz promocji czytelnictwa, zgodnie ze szkolną tradycją,  świetlica szkolna i biblioteka zorganizowały Szkolny Konkurs Literacki „Polscy poeci dzieciom”. W tej edycji popularyzowaliśmy twórczość Małgorzaty Strzałkowskiej.

Uczniowie na zajęciach czytelniczych poznali twórczość autorki. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się „Leśne głupki” – cykl wierszy o przesympatycznych stworzeniach, mierzących się z ogromnymi, wydawać by się mogło, problemami – czarownicą czy smokiem! Oraz „Rady nie od parady” – krótkie rymowane wiersze na tematy dotykające nas wszystkich.

30 listopada wszyscy młodzi adepci sztuki oratorskiej, mogli wziąć udział w konkursie recytatorskim, natomiast dzień później odbył się konkurs plastyczny, podczas którego uczestnicy wykonywali kolaże nawiązujące do tematyki wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi. Cieszymy się, że tak wielu uczniów zainteresowała twórczość poetki !

Martyna Marchwicka