Tradycją się już stało, że 14 marca grupa uczniów naszej szkoły wraz z panią Moniką Pawłowską udaje się do Szkoły Podstawowej nr 298 aby wspólnie z innymi szkołami z Targówka uczestniczyć w Dzielnicowym Dniu Mierzenia i Liczenia.

Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Przemierzmy Polskę”.

Każda szkoła miała za zadanie opracowanie wylosowanego tematu na czterech płaszczyznach: wykonanie dekoracji związanej z tematem, stworzenie kartki pamiątkowej, przygotowanie krótkiej prezentacjo oraz opracowanie zadań konkursowych dla uczestników z innych szkół.

Dwa pierwsze zadania wykonali nasi młodsi uczniowie z klasy 3e pod kierunkiem pani Hanny Gołaszewskiej, a dwa kolejne uczniowie z klasy 4 c oraz 6 d pod opieką pani Moniki Pawłowskiej.

Reprezentanci naszej szkoły spisali się fantastycznie, zarówno naukowo jak i artystycznie .  W turnieju zadaniowym byliśmy o włos od zwycięstwa, zaledwie jeden punkt zadecydował, że Szkoła 84 znalazła się na drugim, a nie pierwszym miejscu. A to wszystko dzięki naszym „tęgim głowom matematycznym” w składzie:

1. Aleksander Nowosad kl. 1d
  2. Kacper Walendowicz kl. 2a
  3.  Szymon Bruszewski kl. 3a
  4. Mikołaj Walendowicz kl. 4e
  5. Wojtek Waszkiewicz kl. 5b
  6. Lena Jastrzębska kl. 6d
  7. Olga Protaziuk kl. 7b
  8. Aleksander Pietrzak kl. 8a

Wisienką na torcie był występ naszych uczennic:

1. Ala Ochmańska kl. 6d
  2. Kaja Ochmańska kl. 6d
  3. Michalina Jagieła kl. 4c

Ta krótka, ale treściwa prezentacja w formie skeczu rozbawiła całą publiczność. Nieskromnie dodam, że była to jedna z najlepszych prezentacji.

W nagrodę otrzymaliśmy gry planszowe, pamiątkowy dyplom, drobne upominki dla uczestników i wieczną chwałę 😊

Monika Pawłowska