GO BLUE – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

Dnia 19 listopada w naszej szkole odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka przypadające 20 listopada. W ramach współpracy z UNICEF wspólnie z Samorządem Szkolnym zorganizowaliśmy z tej okazji dzień pod hasłem „GO BLUE” – czyli ubieramy się wszyscy na niebiesko w kolorach UNICEF. Dodatkowo chcąc wyróżnić ten dzień i zrobić coś fajnego dla naszych uczniów ogłosiliśmy ten dzień „Dniem bez stresu”, czyli każdy kto miał na sobie kolor niebieski był zwolniony z odpowiedzi ustnych i sprawdzania pracy domowej. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem zarówno wśród uczniów jak też nauczycieli. Miło było zobaczyć jak wiele osób włączyło się w tą akcję , i że przeważającym kolorem tego dnia w szkole był kolor niebieski. Ponadto w szkolnym radiowęźle leciały piosenki dla dzieci oraz odczytywane były prawa dziecka i sentencje związane z dziećmi.
W świetlicy szkolnej przeprowadzony został cykl zajęć o prawach dziecka, śpiewaliśmy również piosenki, rozmawialiśmy o sytuacji dzieci na świecie, szczególnie w krajach gdzie znajdują się one w najtrudniejszej sytuacji. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zajęcia i dyskusje. Dzieliły się swoimi refleksjami, pomysłami i spostrzeżeniami. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej akcji.

Monika Bilińska
Joanna Urbaniak