24 czerwca odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022. Tradycyjnie uroczystości rozpoczęliśmy na sali gimnastycznej  od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Przedstawiciele klas ósmych przystąpili do ślubowania następującej treści:

My absolwenci klas ósmych rocznik 2022 żegnając swoją szkołę:

• ślubujemy dbać o jej dobre imię / ślubujemy/
  • przyrzekamy godnie ją reprezentować /przyrzekamy/
  • zapewniamy, że wiedzę zdobytą dzięki naszym nauczycielom wykorzystamy jak najpełniej /przyrzekamy/
  • deklarujemy, że przekazane nam wartości wykorzystamy zgodnie z przesłaniem xxi wieku, aby o nas mówiono: uczciwy człowiek, prawy Polak /przyrzekamy/

Po ślubowaniu nastąpiło przekazanie sztandaru nowemu pocztu z klas 7.. Po przekazaniu sztandaru nastąpiły przemówienia: Pani Dyrektor Zofia Rostek, podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i pogratulowała uczniom wysokich wyników w nauce.

Po przemówieniu p. Dyrektor pełnych wzruszeń  został wybrany Diament SP nr 84 z klas 8c – Maciej Gut.

Po tej nominacji zabrali głos:  przedstawiciel Rady Rodziców, przedstawiciel nauczycieli- p. Dariusz Wierbiłowicz, przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego- Filip Bergier, oraz w imieniu absolwentów zabrał głos – Maciej Gut, natomiast Karolina Giera uczennica klasy VII  pożegnała uczniów z klas VIII.

Nastąpiło rozdanie absolwentom świadectwo ukończenia szkoły (wyróżnieni uczniowie także nagrody), a rodzicom listy gratulacyjne i podziękowania  za wkład włożony w rozwój swoich dzieci. Pan Dyrektor oraz Wychowawcy klas nagrodzili okolicznościowymi dyplomami wszystkich uczniów naszej szkoły.   Na koniec tego etapu podziękowaliśmy za całoroczną pracę Rodzicom, przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego i Pocztu Sztandarowego oraz wszystkim absolwentom. Po zakończeniu gali dzieci udały się do klas na spotkanie z Wychowawcami.