Patrzymy na Warszawę

W drugim półroczu wznowiliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem w ramach projektu „Patrzymy na Warszawę”. Projekt opowiada o Warszawie, historii i teraźniejszości. Pretekstem i ważnym elementem jest rejestracja zastanego stanu miasta. Jest to projekt fotograficzny, którego celem jest przekazywanie i utrwalanie wiedzy varsavianistycznej. Dlatego też dwie godziny zajęć przeznaczone były na zajęcia teoretyczne (w formie wykładu połączonego z prezentacją). Uczniowie poznali podstawowe zasady fotografowania obiektów takie jak np.: kompozycja kadru, oświetlenie obiektów, wyszukiwanie ciekawych detali oraz wykorzystywanie możliwości posiadanego sprzętu (obecnie zdjęcia można wykonywać nie tylko aparatem fotograficznym ale także telefonem komórkowym). Dzięki temu uczniowie mieli szansę podnieść swoje umiejętności fotograficzne, spojrzeć inaczej na otoczenie i przy okazji dowiedzieć się czegoś o mieście, w którym żyją. Kolejne dwie godziny przeznaczone były na zajęcia w plenerze: spacer po Zaciszu i fotografowanie wybranych obiektów. W projekcie wzięły udział trzy klasy: 5e, 5f i 6d. Wykonane podczas zajęć plenerowych zdjęcia uczniowie mogą przesłać do stowarzyszenia, a finalnym elementem tego projektu jest przeprowadzenie konkursu na najciekawszą fotografię.

Barbara Noszczak