Uroczystość Pasowania na Zerówkowicza – 14.10.2019r.
Dnia 14 października 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 84 w Warszawie odbyło się „Pasowanie na Zerówkowicza”. Ta piękna tradycja naszej szkoły odbywa się corocznie. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły, ale także dla ich rodziców i wychowawców. Galowy strój dzieci, dekoracja sali gimnastycznej, sprzęt nagłaśniający - sprawiły, że pasowanie wychowanków wypadło bardzo uroczyście.
Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem Dyrektora szkoły - Pani Zofii Rostek, która przywitała zebranych gości i skierowała ciepłe słowa do dzieci. Wychowankowie z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 84 - 0A, 0B, 0C - przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie, dając tym samym dowód, jak wiele już potrafią. Zgromadzona publiczność nagradzała występy gromkimi brawami, a rodzice z dumą i wzruszeniem przyglądali się popisom swoich pociech.
Po części artystycznej Pani Dyrektor skierowała pytania do dzieci, które świetnie zdały „egzamin”. Udowodniły, że znają zasady grzeczności, koleżeńskości i przechodzenia przez jezdnię. Dzieci z oddziałów przedszkolnych stały się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
Na zakończenie Pani Dyrektor złożyła gratulacje dla Zerówkowiczów i ich Rodziców oraz wychowawców. Zerówkowiczom życzyła sukcesów, nowych przyjaźni i samych radosnych chwil spędzonych w oddziałach przedszkolnych.
Po zakończeniu części oficjalnej, dzieci pozowały do pamiątkowego zdjęcia, a potem zostały zaproszone na poczęstunek zorganizowany przez Rodziców. Wychowankowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz słodycze.
Uroczystość „Pasowania na Zerówkowicza” była dla dzieci ogromnym wydarzeniem, pełnym niezapomnianych wrażeń i emocji, a dla rodziców powodem do dumy i zadowolenia ze swoich pociech.

Bernadeta Dobrzańska-Krupa