MATEMATYKA TO ZABAWA I NAUKA,
NAUCZYĆ SIĘ JEJ TO NIE SZTUKA

W dniach 12 -16 marca 2018 roku po raz drugi w Szkole Podstawowej nr 84 obchodziliśmy „Święto Matematyki”.
Przygotowania do tego tygodnia zaczęliśmy już w październiku 2017 roku. Pani Magdalena Kalicka, nauczycielka matematyki, zaproponowała uczniom klas IV-VII Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Łamigłówek Matematycznych”. Konkurs trwał kilka miesięcy, od października 2017 do marca 2018 roku. Finał konkursu przypadł w ostatnim dniu Święta Matematyki. Zadaniem uczniów było co tydzień rozwiązywanie zadań/ łamigłówek o różnym stopniu trudności i zgromadzeniu jak największej liczby punktów. W konkursie brało udział 94 uczniów.
Tytuł Szkolnego Mistrza Łamigłówek, nagrodę w wysokości 25 zł w postaci bonu do Empiku i dyplom otrzymali:
- na poziomie klas IV - Samuel Bugajewski IVd,
- na poziomie klas V - Oliwia Smolińska Vc,
- na poziomie klas VI - Amelia Tyczyńska VId,
- na poziomie klas VII - Jakub Fedorowicz VIIe.

Z okazji Święta Matematyki został zorganizowany przez Panią Joannę Bidzińską, nauczycielkę matematyki i wicedyrektora szkoły „Tor matematyczny” dla uczniów klas IV-VII. Proponowane zajęcia miały na celu przede wszystkim dobrą zabawę matematyką. Każda klasa miała rozwiązać jak największą liczbę zadań matematycznych w czasie jednej godziny lekcyjnej. Im więcej zadań tym lepiej.
Zwyciężyły klasy:
- IVf,
- Va,
- VId,
- VIIb
i otrzymały dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 100 zł ufundowaną przez Radę Rodziców.
Dnia 14 marca 2018 r. drużyna SP 84 w składzie:
- Damian Krakówko VIId,
- Bartosz Włodarczyk VId,
- Krzysztof Arciszewski Ve,
- Tomasz Włodarczk IVf,
- Adam Kotowski z IIIe,
- Maksymilian Olszewski IIb,
- Dominik Dąbrowski Ia
brała udział w Dzielnicowym Dniu Mierzenia i Liczenia pod hasłem „Droga do niepodległości w liczbach” i zajęła w tym turnieju III miejsce w Dzielnicy Targówek!
Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili prezentację dotyczącą Powstania Listopadowego.
W przygotowanie uczniów do tego dnia zaangażowali się: Pani Magdalena Kalicka, Pan Artur Jóźwiak, klasowe wyjście tematyczne: Pani Anetta Seroczyńska i Pani Izabela Pyśk, pomoc przy dekoracji stanowiska: Magdalena Skrycka, Pani Hanna Gołaszewska, Pani Agata Szczypiorska.
Dnia 15 marca 2018 r. 85 uczniów z klas IV-VII i 50 uczniów z klas II-III wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur Matematyczny”, którego koordynatorem była Pani Grażyna Grudzień.
Z niecierpliwością czekamy na wyniki …
W dniu 16 marca 2018 r. odbył się apel podsumowujący podjęte przez nauczycieli i uczniów działania związane z propagowaniem KRÓLOWEJ NAUK.
Pani Zofia Rostek, dyrektor szkoły wręczając nagrody zwycięzcom podkreśliła ogromną chęć wszystkich uczniów w podejmowaniu wyzwań matematycznych i podziękowała nauczycielom matematyki za ich zaangażowanie w pracę z dziećmi i młodzieżą.