Chyba każde dziecko i na pewno nie jeden dorosły czekają z niecierpliwością na prezenty od Mikołaja. My, dzieci z oddziału przedszkolnego 0c również bardzo cieszyliśmy się z nadchodzących Mikołajek, jednak nie wiedzieliśmy, że będą dla nas taką niespodzianką!
W piątek 4 grudnia wzięliśmy udział w lekcji online prowadzonej przez jedną z pań nauczycielek z innej szkoły, która bardzo dużo podróżuje i w czasie spotkania wirtualnego opowiadała o swojej wyprawie do Finlandii, do Laponii – czyli miejsca, gdzie mieszka prawdziwy święty Mikołaj. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat tego kraju – na przykład tego, że renifery chodzą tam czasem nawet po ulicach, nie bojąc się ludzi ani samochodów!
Pani nam zapowiedziała, że jeśli będziemy dla siebie nawzajem dobrzy, będziemy zgodnie się bawić, jeść szkolne posiłki – to kto wie, ale może i nas odwiedzi Święty Mikołaj?!
7 grudnia wielu z nas nie mogło się doczekać przyjścia do szkoły. Niektórzy założyli czapki Mikołaja, czy rogi renifera, by jeszcze bardziej poczuć tę radosną atmosferę. Mama naszego kolegi z klasy połączyła się z nami za pomocą platformy Zoom i razem zatańczyliśmy kilka układów zumby. A potem już były same niespodzianki! Gdy usiedliśmy wokół choinki, zawołaliśmy Mikołaja, on naprawdę przyszedł!
Oczywiście każdy z nas otrzymał podarunek i zrobiliśmy sobie zdjęcia na pamiątkę. To były niezapomniane szkolne Mikołajki!

Magdalena Skrycka