10 listopada 2023 roku odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Zespół nauczycieli WF włączył się w te uroczyste obchody organizując tego dnia przy wsparciu Rady Rodziców, biało-czerwony Szkolny Bieg Niepodległości. Nauczyciele wspólnie z chętnymi uczniami, w ten sportowy sposób chcieli upamiętnić radosne dla naszego kraju wydarzenia sprzed 105 lat oraz zachęcić wszystkich uczestników i kibiców do rozwijania swojej aktywności fizycznej w duchu patriotyzmu i szacunku do barw narodowych. Bieg miał charakter rekreacyjny, 81 osób pokonało dystans pięciu okrążeń szkolnej bieżni w spokojnym biegowo-marszowym tempie. Bieg został poprzedzony uroczystym podniesieniem flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego o godz. 11:11. Po biegu wszyscy uczestnicy ułożyli na boisku szkolnym biało-czerwoną flagę Polski.