W środę 10 listopada 2021 roku w naszej szkole miały miejsce obchody 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Były one wyjątkowo uroczyste, mimo towarzyszącej nam pandemii i trudnej sytuacji w kraju. Apel dla klas 4-8 zorganizowali nauczyciele: pani Iwona Dąbrowska oraz pan Jakub Kącki. Wystąpili reprezentanci klas: 6c,7e ,4f ,5a ,7g, 7f.
Był to montaż słowno- muzyczny, który przedstawiał trudną drogę do niepodległości, zadumę nad polską historią, obrazował czasy powstań oraz momenty nadziei na powrót do wolności. Cofnęliśmy się w przeszłość, aby oddać hołd tym, którzy walczyli i ginęli, by kolejne pokolenia Polaków mogły żyć w wolnym kraju. Nie zabrakło słynnych Legionów, Roty, Piechoty czy Białych róż, a wśród utworów lirycznych dominowały teksty autorstwa Karola Wojtyły, Wisławy Szymborskiej czy Leopolda Staffa. Uczniowie, którzy nie mieli możliwości obejrzenia przedstawienia na żywo, mogli razem z wychowawcami zobaczyć sfilmowaną relację z apelu. Wyjątkową atmosferę tego święta podkreśliło odśpiewanie o godz. 11.11 przez wszystkie klasy w swoich salach Mazurka Dąbrowskiego, nasza szkoła przystąpiła bowiem do ogólnopolskiej akcji: Szkoła dla hymnu. Oczywiście wszyscy uczniowie byli ubrani w galowy strój, do którego mieli przypięte kokardy narodowe.
Cieszymy się, że mimo trudnej sytuacji w kraju, mogliśmy godnie uczcić ten dzień.
Bądźmy dumni z naszej historii!