W tym roku obchodziliśmy już 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. To szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia oddajemy cześć poległym bohaterom, dzięki którym nasza ojczyzna po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. Również w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada było bardzo uroczyście uczczone.
Już kilka dni przed uroczystościami w SP nr 84 zaczęły dominować barwy biało-czerwone. Na korytarzach i w salach lekcyjnych zostały powieszone przepiękne, patriotyczne dekoracje. Dzieci zarówno w czasie lekcji, jak i zajęć świetlicowych wsłuchiwały się w opowieści o słynnych Polakach, którzy walczyli o wolność Polski, śpiewały pieśni patriotyczne.
Dnia 7 listopada odbyły się apele przygotowane przez uczniów i wychowawców klas trzecich oraz siódmych. Z okazji akademii gościliśmy w naszych murach dzieci z grupy "0" z pobliskiego przedszkola nr 128, które razem z nami świętowały ten dzień. A wrażeń było wiele. Trzecioklasiści zaprezentowali patriotyczne wiersze i pieśni, imponujące choreografie z wykorzystaniem wstążek gimnastycznych, czy rękawiczek w biało-czerwonych barwach. Nie zabrakło alegorycznego przedstawienia rozbiorów Polski i wieloletniej niewoli Polaków. Na koniec dzieci z obu klas zatańczyły jeden z naszych tańców narodowych - poloneza. Uczniowie klas siódmych z kolei na apelu przedstawili historię zwycięstwa Polski nad zaborcami, a cały występ uświetniły pieśni zaśpiewane przez chór szkolny.

Następnego dnia - 8 listopada - nasza szkoła włączyła się w akcję "Szkoła
do hymnu", do której gorąco zachęcali Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży. O symbolicznej godzinie 11:11 odśpiewaliśmy cztery zwrotki hymnu państwowego na boisku szkolnym, co zostało poprzedzone uroczystym wciągnięciem polskiej flagi na maszt. Frekwencja była imponująca, gdyż w wydarzeniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele z całej szkoły.

Przez te dwa dni z dumą nosiliśmy kokardy narodowe oraz strój galowy, jako wyraz szacunku dla męstwa i waleczności naszych przodków, dzięki którym dziś możemy mieszkać w pięknej, a przede wszystkim wolnej, Polsce.