W dniu 6 kwietnia 2018 roku w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek odbył się Quiz Wiedzy Ekologicznej w kategorii klas I-III Szkół Podstawowych. Konkurencja ta jest jednym z elementów Dzielnicowego Konkursu Ekologicznego, w ramach Dzielnicowego Programu Edukacji Ekologicznej prowadzonego na Targówku. Konkurs otworzył– zastępca Burmistrza Dzielnicy Targówek p. Rafał Dworacki.
Do zmagań w DKE zgłosiło się 8 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych. Dzieci musiały wykazach się wiedzą na temat chronionych gatunków zwierząt, a także rozpoznawać gatunki drzew i krzewów. Ponadto należało przedstawić informację na temat miejskiego systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą wiedzą oraz szczegółowym przygotowaniem.
Pracę zespołów szkolnych oceniało jury. Po zliczeniu punktów za poszczególne zadania wyłoniono laureatów. Najwięcej punktów otrzymali uczniowie naszej szkoły, a reprezentowała ją Katarzyna Waszkiewicz z kl.3e,Mateusz Markiewicz z kl.3b i Kamil Jarkiewicz z kl.3a . Laureatom konkursu gratulujemy wiedzy ekologicznej i dziękujemy za udział. Jesteśmy bardzo dumni, że uczniowie naszej szkoły wiedzą jak dbać o środowisko.