Już od kilku lat naszą szkolną tradycją jest Szkolny Konkurs Poezji Patriotycznej „Mały Patriota”, organizowany jako wydarzenie towarzyszące uroczystym obchodom Narodowego Święta Niepodległości.

W tym roku konkurs odbył się 9 listopada.  Wzięło w nim udział trzynastu uczestników z oddziałów 0-III. Na widownię zaś zaproszone zostały wybrane klasy drugie oraz dzieci z sąsiadującego Publicznego Przedszkola Integracyjnego nr 22.

Jury oceniało wystąpienia według kryteriów takich jak: znajomość wiersza, głośność mówienia, intonacja, wyrażenie nastroju wiersza oraz strój uczestnika. W skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz oceniającej występy wchodziły: przewodnicząca - pani Małgorzata Nowicka, kierownik biblioteki szkolnej oraz pani Alicja Dudas – nauczyciel wspomagający i Karolina Giera, uczennica klasy 8d i wiceprzewodnicząca Samorządu Uczniowskiego. Laureaci konkursu zostali wyłonieni w dwóch kategoriach wiekowych:

Klasy 0-I

I miejsce: Gabriela Kardyś z oddziału przedszkolnego 0a

II miejsce: Gaja Łagowska, uczennica klasy Ia

III miejsce: Bohdana Korda, uczennica klasy Ic

Klasy II-III

I miejsce: Szymon Szczeciński, uczeń klasy IIc

II miejsce: Hubert Dąbrowski, uczeń klasy IIIb

III miejsce: Patrycja Rusin, uczennica klasy IIIc.

Po uroczystym ogłoszeniu zwycięzców oraz wręczeniu nagród wszyscy uczestnicy oraz goście wzięli udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych, które przygotowała klasa IIIe.