W bieżącym roku przeżywamy sześćdziesiątą rocznicę sakry biskupiej Karola Wojtyły obchodzimy także jego czterdziestą rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową (16 października 1978 roku). Do przeżywania tych wydarzeń wplecionych w setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości, przygotowaliśmy się przez przeprowadzone katechezy wspominające osobę św. Jana Pawła II. Uczniowie z naszej szkoły brali udział w wewnątrzszkolnym oraz międzyszkolnym konkursie recytatorskim: „Promieniowanie Ojcostwa” (15 i 18.10.2018r.) oraz plastycznym: „Dzień z Tatą”. Temat obu konkursów został zaczerpnięty z literackiego dziedzictwa Karola Wojtyły. W środę 17.10.2018r. uczniowie z kl. IV b, zaprezentowali przedstawienie pt.: „Przyjaciel Jana Pawła II”. Z okazji Patrona roku 2018 r., św. Stanisława Kostki, bardzo cenionego i często wspominanego przez św. Jana Pawła II, postanowiliśmy przybliżyć jego sylwetkę. Św. Stanisław Kostka jest również wliczany w poczet najbardziej znanych Polaków na świecie. Pani Dyrektor Zofia Rostek podsumowała inscenizację uzupełniając ją „bukietem” faktów z życia Papieża Polaka, które ubogaciły cały świat. Po przedstawieniu uczniowie „częstowali” uczestników „Papieskimi kremówkami dla duszy”, którymi były pokrzepiające i ubogacające myśli św. Jana Pawła II, przygotowane przez p. Urszulę Chudą wraz z jej uczniami. W przygotowanie uczniów do konkursów, byli zaangażowani s. Natalia Pietskieliun, p. Beata Więcek, p. Urszula Chuda. Dziękuję też s. Natalii za pomoc w organizacji przedstawienia i scenografii.

s. Małgorzata Stefaniuk