W poniedziałek, 16 października 2017r. dwie drużyny z naszej szkoły gościły w Szkole Podstawowej nr 379 - gdzie po raz kolejny odbywała się akcja bicia rekordu Guinessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej pod patronatem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. Naszą reprezentację tworzyli uczniowie z klasy VIId: Iga Kur, Ania Ryfka, Weronika Sieszycka, Natalia Rek, Iza Jędrzejczyk, Maja Wielądek, Marcel Michalczyk, Janek Jankiewicz, Kacper Drzyzga, Damian Krakówko, Kuba Michałek i Dominik Dylewski. Oprócz samego udziału w tak wielkim wydarzeniu - największą niespodzianką dla uczestników był fakt, że tegoroczna transmisja z akcji prowadzona była na żywo właśnie z Targówka, a imprezę prowadził nie kto inny - jak sam Jurek Owsiak. W samo południe uczestnicy rozpoczęli 30-sto minutową resuscytację na fantomach, w 6 osobowych zespołach.

W całej Polsce do akcji zgłosiło się w tym roku ponad 85 tysięcy osób, ale ile osób faktycznie wzięło udział - dowiemy się za kilka dni. Mamy nadzieję, że i tym razem uda nam się poprawić poprzedni rekord - na co niecierpliwie czekamy!

Dariusz Wierbiłowicz