W roku szkolnym 2020/2021 w klasie 5b odbyły się warsztaty on-line: Międzykulturowa prawa strona Wisły. Projekt w ramach konkursu „Młodzi warszawiacy zmieniają swoje miasto” i skierowany do szkół po prawej stronie Wisły sfinansowało Biuro Edukacji m.st. Warszawy. Fundacja dla Wolności, która warsztaty przeprowadziła, od lat działa w obszarze edukacji międzykulturowej. Proponowane przez nią działania są odpowiedzią na zgłaszane przez szkoły zapotrzebowanie na integrację w miejscu, gdzie z każdym rokiem przybywa coraz więcej dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji. Warsztaty składały się z dwóch spotkań po dwie godziny lekcyjne i był dostosowany do programu nauczania i wieku dzieci. Scenariusze warsztatów skupiały się na wzmacnianiu kapitału społecznego zarówno dzieci i młodzieży z doświadczeniem migracji jak i ich polskich rówieśników, przełamywaniu stereotypów, pokazaniu różnorodności środowiska lokalnego, budowaniu nowych relacji między uczniami, a także na sposobach radzenia sobie z emocjami, które pojawią się podczas omawianych tematów.