W tym roku, już po raz osiemnasty, Dyrekcja SP84, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz uczniowie zorganizowali Piknik Rodzinny dla naszych uczniów, ich rodzin
i mieszkańców Zacisza. Widać, że ta formuła integracji środowiska się sprawdziła, bowiem frekwencja dopisała nadzwyczajnie. Gościem honorowym pikniku była Zastępczyni Burmistrza Dzielnicy Targówek pani Katarzyna Górska-Manczenko.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, więc można było sprawdzić się na wielu polach, doskonale się przy tym bawiąc. Odbyły się turnieje: skoku w dal z Klubem Agrykola, szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły, turniej wiedzy ogólnej, gry terapeutyczne i logiczne, gry terenowe, gry planszowe logiczne i matematyczne, quiz geograficzny, wiedzy o szkole, koło fortuny. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy karate, wozów Policji i Straży Pożarnej, występy grup sportowych i tanecznych oraz zajęcia i pokazy szermiercze zorganizowane przez Polski Klub Szermierczy. Na bardzo wysokim poziomie stał w tym roku Konkurs Talentów.

Na przygotowanych stoiskach dzieci mogły się bawić w różny sposób: malować na folii i na wodzie, tworzyć figurki z drucików kreatywnych, prasowanych koralików, gniotki, wykonać kapelusze z papieru, pomalować eko-torby, bawić się megabańkami mydlanymi. Można też było pomalować buźki, zapleść warkoczyki i wykonać tatuaż.

Oczywiście dostępna była strefa gastronomiczna: grill, hot-dogi, popcorn, nuggetsy, żurek i coś na słodko – różne rodzaje ciast, gofry, wata cukrowa, lody i napoje.

Piknik udał się doskonale! Dziękujemy wszystkim uczestnikom i do zobaczenia za rok!