Na czym polega praca dziennikarza i reportera? W jaki sposób powstają materiały wideo i jaki sprzęt jest do tego potrzebny? Na te i wiele innych pytań uczniowie klasy IIIe poznawali odpowiedzi w trakcie warsztatów reporterskich prowadzonych przez przedstawicielkę Akademickiej Telewizji Internetowej Panda TV.

Na początku dzieci zapoznały się z żargonem dziennikarskim i miały okazję sprawdzić, co zapamiętały, rozwiązując test. Dowiedziały się, jakie są zasady tworzenia materiału wideo oraz zapoznały ze sprzętem i jego obsługą: kamerą, mikrofonem, słuchawkami, green screenem, statywem. Aby dobrze przygotować się do nagrań, uczniowie wykonali kilka ćwiczeń oddechowych oraz „wprawki – głupawki” – czyli czytanie krótkich, zabawnych rymowanek z mikrofonem przed kamerą.

Po wprowadzeniu zaczęła się prawdziwa zabawa! Dzieci podzielone na zespoły nagrywały krótkie scenki i inne formy telewizyjne, zaś w trakcie ich pracy prowadząca przekazywała im wskazówki dotyczące kadrowania, prawidłowego trzymania mikrofonu, odpowiedniej pozycji stania, sposobu zadawania pytań oraz komunikacji w zespole.