Tak jak w latach ubiegłych w tym roku szkolnym również  obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka, który przypada 20 listopada. Koordynatorami były Panie: Joanna Urbaniak, Iwona Dudzińska i Marlena Woźnica. W ramach współpracy z UNICEF wspólnie z Samorządem Szkolnym tradycyjnie już zorganizowaliśmy z tej okazji dzień pod hasłem „GO BLUE” – czyli ubieramy się wszyscy na niebiesko w kolorach UNICEF. Dodatkowo dzień ten był również „Dniem bez stresu”, czyli każdy kto miał na sobie kolor niebieski był zwolniony z odpowiedz ustnych i sprawdzania pracy domowej. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i odzewem zarówno wśród uczniów jak tez nauczycieli. Miło było zobaczyć jak wiele osób włączyło się w nią, i że przeważającym kolorem tego dnia w szkole był kolor niebieski, a z głośników szkolnego radiowęzła mogliśmy usłyszeć piosenki dla dzieci. Na tę okazję przygotowaliśmy szereg materiałów dotyczących praw dziecka i działalności UNICEF takich jak scenariusze zajęć, quizy Kahoot, różne ciekawostki i informacje.W świetlicy szkolnej przeprowadzony został cykl zajęć o prawach dziecka, śpiewaliśmy również piosenki, rozmawialiśmy o sytuacji dzieci na świecie, szczególnie w krajach gdzie znajdują się one w najtrudniejszej sytuacji. Poruszyliśmy również temat łamania praw dzieci i gdzie szukać pomocy w takiej sytuacji. Dzieci bardzo chętnie angażowały się w zajęcia i dyskusje. Dzieliły się swoimi refleksjami, pomysłami i spostrzeżeniami. Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak wspaniałej akcji.

Joanna Urbaniak

Iwona Dudzińska