Na przełomie maja i czerwca 2024 r. uczniowie naszej szkoły przystąpili do realizacji programu MOVE Week. Move Week to wydarzenie, które ma na celu promocję korzyści wynikających z aktywnego stylu życia.

W Szkole Podstawowej nr 84 w Warszawie w klasach młodszych (I – III) były prowadzone aktywne przerwy z wykorzystaniem udostępnionych przez organizatora filmików
z #PlanuAktywnychPrzerw.  W salach lekcyjnych były organizowane tańce i zajęcia przy muzyce oraz gry i zabawy na świeżym powietrzu.  Miały one na celu promowanie zdrowego trybu życia.

W ramach #MoveWeekPoland uczniowie klas Ia i Ib pojechali na wycieczkę do Stajni na Kępie. W programie była część teoretyczna i praktyczna.  Podczas zajęć promowano wiedzę o aktywnym spędzaniu wolnego czasu i zabawy ruchowe. Przeprowadzono pogadankę tematyczną, która była połączona z warsztatami plastycznymi. Dużą atrakcją okazały się zajęcia w świeżym powietrzu na otaczających stajnię łąkach. Poprzedzono je mini wykładem na temat życia koni i funkcjonowania stajni. Podczas gry terenowej dzieci wykonywały różnego rodzaju zadania ucząc się również współdziałania w grupie i utrwalając wiedzę zdobytą na zajęciach. Spotkanie zostało zakończone przejażdżką konną, w której wzięli udział wszyscy uczestnicy #FindYourMove.

Uczniowie klas IIc i IIIb podczas wycieczki do Kampinoskiego Parku Narodowego również miały okazję poznać m.in. zalety ruchu na świeżym powietrzu poprzez udział w zabawach i grach w plenerze.

W trakcie aktywnego tygodnia #BeActiv uczniowie klas: IV – VIII wzięli udział
w zorganizowanych grach i zabawach ruchowych integrujących zespoły klasowe. Podczas każdej długiej przerwy międzylekcyjnej były organizowane różnego rodzaju gry zespołowe (na boiskach szkolnych i w sali gimnastycznej) m.in. piłka siatkowa, piłka koszykowa, piłka nożna, wyścigi klasowe, konkurencje sprawnościowe, ping-pong itp. Podczas zajęć lekcyjnych uczniowie pogłębiali wiedzę na temat wpływu aktywności fizycznej na stan zdrowia #NowWeMove. Byli motywowani do zwiększenia swojej sprawności fizycznej nie tylko na lekcjach wychowania fizycznego, ale również w życiu codziennym (jazda na rowerze, hulajnodze, rolkach, deskorolkach, udziałach w biegach ulicznych).

W czasie MOVE Week  uczniowie klas: VIb, VId, VIe, VIf, VIIb, VIIIb wyjechali na dwudniową wycieczkę w czasie, której również kładziono nacisk na uświadomienie uczniom korzyści płynących z uprawiania aktywności fizycznej podczas m.in. spływu łodziami rzeką Krutynią, spaceru nad jeziorem Czos, jazdy gokartami, strzelaniem z łuku.

Mamy nadzieję, że wyżej wymienione działania przygotowały uczniów do dokonywania właściwych wyborów związanych z wszechstronnym uczestnictwem w kulturze fizycznej oraz własną sprawnością i zdrowiem.