Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom i pasjom naszych uczniów w dniu 5 grudnia 2017 roku odbyły się w naszej szkole warsztaty plastyczne dla uczniów klas 0-3 w ramach cyklu zajęć "Wieczorne spotkania z kulturą". A skoro był to już okres przedświąteczny postanowiliśmy, że wszystkie wykonane prace będą właśnie wpisywały się w tematykę świąt. Nauczyciele biorący udział w warsztatach mieli do zaoferowania dzieciom wiele ciekawych metod i technik plastycznych. Tak więc przy dźwiękach nastrojowych kolęd, wśród pięknych świątecznych dekoracji uczniowie, którzy przybyli na warsztaty dali się ponieść nastrojowi i z zapałem zaangażowali się w tworzenie wspaniałych prac. Mogliśmy podziwiać ich przepiękne zimowe krajobrazy wykonane pastą do zębów na czarnym tle iskrzące od brokatu, jak również świąteczne widoki namalowane na papierze ściernym kredkami świecowymi, co dało niesamowity bajeczny efekt. Duże wrażenie zrobiły stworzone przez dzieci barwne kartki z motywami bożonarodzeniowymi wykonane metodą iris folding, a także świeczniki gipsowe ozdobione za pomocą decoupage’u i bombki prasowane z kredek świecowych. Uczniowie mogli wykazać się również przy tworzeniu tajemniczych obrazów za pomocą kalkografii oraz bajecznie kolorowych wydrapywanek, z których powstały piękne świąteczne pejzaże. Wszystkie wykonane prace dzieci zabrały ze sobą do domów, aby móc zaprezentować je rodzinie i dopełnić świąteczny wystrój swoich domów. Bardzo cieszymy się, że nasi uczniowie tak chętnie skorzystali ze zorganizowanych przez nauczycieli warsztatów i z taką pasją rozwijają swoje zdolności i zainteresowania.

Joanna Urbaniak

Nauczyciele prowadzący warsztaty: