Słońce, Księżyc, Ziemia – wizyta w Planetarium i CNK

8 listopada uczniowie klasy IIIe wybrali się do Centrum Nauki Kopernik. Na początku czekał na dzieci seans w Planetarium pt. „Słońce, Księżyc, Ziemia”, w którym uczniowie przyjrzeli się dokładniej,  dlaczego Słońce świeci, skąd biorą się codzienne zjawiska takie jak dzień i noc, fazy Księżyca i pory roku, a także na czym polegają te mniej codzienne, jak zaćmienia. Dzieci dowiedziały się także, jak tłumaczyli je sobie ludzie w przeszłości. Następnie klasa podzielona na zespoły odwiedziła Strefę Eksperymentowania – miejsce, w którym dzieci sprawdzały, jak zmysły wpływają na sposób, w jaki odbieramy, interpretujemy i opisujemy świat. Uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty i doświadczenia związane z powstawaniem fal, drgań, czy prądu. Na pewno na długo ta wycieczka zapadnie w pamięci!