W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica bierze udział w VI edycji ogólnopolskiego programu  edukacyjnego “Być jak Ignacy - Tajemnicze zniknięcie Ignacego”  organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach.

W ramach projektu w świetlicy utworzono Koło naukowe Dzieciaki Bystrzaki.

Uczestnicy zajęć pracują z wykorzystaniem platformy edukacyjnej, gdzie wykonują zadania poznając znanych naukowców i ich wynalazki oraz prawa fizyki rządzące przyrodą.

Dzieciom bardzo podoba się ta forma spędzania czasu  w świetlicy, scenariusze są w formie interaktywnej co dodatkowo podnosi atrakcyjność zajęć. Ponadto uczniowie biorą udział w licznych zadaniach konkursowych. Do pracy motywuje ich również rywalizacja z innymi szkołami oraz możliwość porównywania swojej pracy konkursowej z pozostałymi uczestnikami na stronie projektu.

Dotychczas wykonaliśmy między innymi plakat pokazujący prace i budowę ludzkiego mózgu, makietę samolotu, a także studnię z materiałów z recyklingu.

Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Dzieci bardzo chętnie biorą udział w projekcie, gdzie mają możliwość  zdobycia ciekawej wiedzy oraz możliwość uczestnictwa w licznych doświadczeniach i eksperymentach.