Dnia 28.11. 2017 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Kuflewskiej odbyło się spotkanie autorskie. Gościem był pan Wojciech Widłak, znany jako autor pięknie ilustrowanych książek o „Panu Kuleczce” i jego sympatycznych zwierzątkach, słynących z nietuzinkowych imion. Pan Wojciech Widłak znany jest również z pełnych uroku i humoru książek ,takich jak: „Opowieści do poduszki”, „Wesoły Ryjek”, „Samotny Jędruś”, „Dwa serca anioła” oraz serii „Podręcznych Nieporadników” . Spotkanie z pisarzem zorganizowała p. Małgorzata Nowicka we współpracy dyrektorem biblioteki. p Marią Mężykowską. Uczestniczyli w nim uczniowie z klasy Ib i Id.
Pisarz przyjechał w stroju Pana Kuleczki i przywitał dzieci w meloniku. Na początku wizyty przedstawił bohaterów swoich opowieści: Pana Kuleczkę i jego podopiecznych – refleksyjnego Psa Pypcia, rozbrykaną Kaczkę Katastrofę, małomówną muchę Bzyk-Bzyk oraz świnkę o wdzięcznym imieniu Wesoły Ryjek. Pan Widłak opowiedział słuchaczom o tym skąd się biorą ilustracje i jak powstają książki oraz o tym, jak bardzo potrzebna jest do tego wyobraźnia. Pan Kuleczka (w tej roli Autor) wyjął pustą kartkę. Ku zdziwieniu Kaczki Katastrofy i Psa Pypcia kartka zamieniła się w samolot. A potem w wachlarz. A jeszcze potem Pypeć stwierdził, że kartka może być bardzo wieloma rzeczami. Nawet Katastrofa nie miała co do tego wątpliwości, a jeśli jakieś jeszcze gdzieś tam miała, to słuchające tej scenki dzieciaki były absolutnie pewne, że z takiej kartki to można zrobić prawie WSZYSTKO.
Uczestnicy wysłuchali fragmentu najnowszej publikacji autora, a trójka wybranych szczęśliwców, wyposażona w pacynki przestawiające bohaterów opowieści, zabawiła się w aktorów. Duże zainteresowanie wśród zebranych wzbudził „worek z pomysłami”, w którym ukryte były różne przedmioty. Dzieci miały za zadanie określić, z czym kojarzy się im dany rekwizyt i jak zwykle okazało się, że dziecięca wyobraźnia nie ma granic. Pan Wojciech nawiązał rewelacyjny kontakt z młodymi odbiorcami, którzy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu i świetnie się bawili. Na koniec można było zakupić książki i otrzymać autograf pisarza.
Wszyscy uczestnicy z zainteresowaniem słuchali niezwykle barwnych opowieści autora, dotyczących jego osobistych przeżyć oraz twórczości. Uczniowie chętnie zadawali pytania, na które pisarz cierpliwie, a także dowcipnie odpowiadał.
To było bardzo udane i pouczające spotkanie. Sympatyczna atmosfera, wspaniała zabawa oraz opowieści o ,,Panu Kuleczce” z pewnością na długo pozostaną w pamięci dzieci.