1 z 10 przyrodników
Dnia 21 kwietnia 2023 r. z okazji Dnia Ziemi zorganizowałam dla uczniów klas II i III turniej      ,, 1 z 10 przyrodników, wzorując się na popularnym teleturnieju telewizyjnym. Dzieci zmagały się z pytaniami z zakresu przyrody i ekologii. Z każdej klasy zostało wytypowanych 2 uczestników, zainteresowanych przyrodą, a pozostali uczniowie dzielnie im kibicowali na widowni. Dzieci z dużym zaangażowaniem podeszły do tematu, wykazały się ogromną wiedzą, opanowaniem i umiejętnością życzliwej rywalizacji według ustalonych zasad.
Do finału z klas III przeszli Adam Drewnik, Kuba Ignaciuk oraz Natalia Bukowska. Zwyciężył Adam Drewnik. Natomiast z klas II do finału dostały się same dziewczynki: Nadia Kowalczuk, Julia Stryjek i Celina Dubrawska. Jedną z 10 została Nadia Kowalczuk.
Dzieci świetnie się bawiły, a jednocześnie była to ciekawa forma utrwalenia i pogłębienia wiedzy z zakresu przyrody i ekologii.

H. Gołaszewska