Dnia 14 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 298 im. Jana Kasprowicza, w ramach Światowego dnia liczby π, odbyły się Dzielnicowe dni mierzenia i liczenia.
Każdą szkołę z Targówka reprezentowali „artyści” i „matematycy”. Nasza drużyna w składzie: Natalia Klicha 6c, Michał Kroszkin 6c i Maja Milewska 5g zaprezentowała krótką lekcje historii na wesoło. W rytmie utworu „12 groszy” Kazika przedstawili losy dynastii Jagiellonów. Po występach przyszła pora zmagań matematycznych. Dwuosobowe drużyny w składzie:
Jakub Korszeń 1b, Maja Grodkowska 2a
Bartłomiej Kucharczyk 3c, Hanna Stachurska 4b
Paweł Rymarski 5d, Krzysztof Arciszewski 6a
Bartek Włodarczyk 7d, Julia Mroczkowska 8c
rozwiązywały zadania przygotowane przez pozostałe szkoły uczestniczące w turnieju.
W klasyfikacji matematycznej zajęliśmy VII miejsce. Prezentacje tematyczne nie podlegały ocenie, ale jesteśmy pewni, że każdemu w pamięci utkwił występ naszych artystów, którzy zdecydowanie wyróżniali się ekspresją i żartem.

Monika Żurek-Wrzosek
Monika Pawłowska