Co roku w naszej szkole Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone bardzo uroczyście. I tak było w tym roku, choć w innej formie, niż dotychczas. Klasa IIe pod kierunkiem wychowawczyni – pani Magdaleny Skryckiej – przygotowała przedstawienie zatytułowane „To jest Polska!”, które ze względów sanitarnych zostało zaprezentowane na żywo dwóm zaproszonym klasom: Ia oraz IIb. Pozostali uczniowie mieli możliwość obejrzenia uroczystości w formie nagrania udostępnionego przez MS Teams.

Oprócz wspólnego odśpiewania hymnu i wierszy o tematyce patriotycznej, dzieci w formie symbolicznego tańca z flagami przedstawiły rozbiory Polski oraz wykonały pokaz choreograficzny z wykorzystaniem wstążek gimnastycznych w barwach narodowych. Goście byli zachwyceni tak wspaniałym przedstawieniem, które upamiętniło 123 lata walki Polski o odzyskanie niepodległości.