Na dobre zakończenie roku szkolnego dnia 23 czerwca klasy 0c i Ie wybrały się na wycieczkę do Wioski Żywej Archeologii – muzeum pod otwartym niebem, znajdującego się w środku parku przy Domu Kultury Świt. W czasie Lekcji Żywej Historii – prezentacji przy poszczególnych atrakcjach Wioski – uczniowie z pomocą odzianych w średniowieczne stroje animatorów, rzemieślników i prezenterów poznali i doświadczyli historię i realia wczesnego średniowiecza oraz początków Warszawy.
Dzieci dowiedziały się, jak walczyli Wikingowie oraz mogły potrzymać prawdziwe tarcze obronne. Miały okazję zaobserwować proces długotrwałego przetrzymywania pożywienia i udały się do polowej wędzarni, by spróbować uwędzonych kiełbasek. Nie zabrakło również zajęć ze zwierzętami – uczniowie karmili kozy i zobaczyli, jak wygląda praca bartników i pszczelarzy. Aby lepiej poznać średniowieczne zawody, każdy mógł z gliny ulepić własne naczynie. Na zakończenie grupa odwiedziła wioskową zielarkę, która opowiedziała o właściwościach popularnych ziół i ich zastosowaniu. Ta lekcja z pewnością na długo zapadnie wszystkim w pamięci!