Uczniowie klasy IIIe uczestniczyli w niezwykłych warsztatach tworzenia animacji poklatkowej pt. „Porusz wiosnę”, organizowanych przez VIII Ogród Jordanowski w ramach projektu PEgaz – Pozaszkolna Edukacja w Warszawie 2023.

Na początku dzieci zapoznały się z takimi pojęciami, jak animacja, klatka, storyboard, scenariusz. Dowiedziały się, jak wygląda proces powstawania animacji oraz jaki sprzęt jest niezbędny, by ją przygotować.

Po krótkim wprowadzeniu klasa podzielona na grupy miała za zadanie przygotować storyboard – zaplanować scenariusz swojej animacji, która miała skupiać się wokół tematu wiosny. Gdy każdy zespół opracował swój pomysł, dzieci mogły przystąpić do pracy. Ze zgromadzonych przez prowadzące materiałów uczniowie tworzyli poszczególne sceny swojej animacji, układając je na planszy oraz pracując w aplikacji Stop Motion. Niektóre grupy tak zaangażowały się w tworzenie własnego filmu, że ich animacje miały ponad sto klatek!

Na zakończenie klasa obejrzała prace innych grup warsztatowych, które były również bardzo inspirujące. A efekty pracy klasy IIIe można zobaczyć tutaj:

Zapraszamy do oglądania!