Wszystkie dzieci lubią wierszyki i rymowanki. W szklonym konkursie literacko - plastycznym „Wielcy poeci dzieciom” corocznie sięgamy po najpiękniejsze polskie wiersze zarówno klasyków, jak i autorów współczesnych. Tegoroczny edycja konkursu objęła twórczość Agnieszki Frączek. Pani Agnieszka swoją twórczość poetycką kieruje do najmłodszych czytelników. Ma w swoim dorobku kilkadziesiąt książeczek – zbiorów wierszy – w których rolę pierwszoplanową gra język polski. Jednak nie chodzi w nich o poznawanie literek i prostych słów, jak to ma często miejsce w książkach innych autorów literatury dziecięcej tego typu. Jej wiersze objaśniają młodym czytelnikom pojęcia, które nierzadko sprawiają problemy nawet dorosłym. Dziecko dowiaduje się z nich, czym są frazeologizmy homofony czy homonimy. Poetka uczy też, czym są przysłowia i czym różnią się one od idiomów, pomaga ustrzec się popularnych błędów językowych oraz zachęca do zabaw językowych i logopedycznych, dzięki którym dzieci w przyjemny, zabawny sposób uczą się poprawnej wymowy. Poetka pisze również przezabawne wierszyki o wszelkiego rodzaju zwierzętach.

Celami naszego konkursu było: zapoznanie dzieci z twórczością Agnieszki Frączek, rozwijanie w uczniach wrażliwości na piękno ojczystego języka, rozwijanie kreatywności i wyobraźni twórczej, rozwijanie zdolności plastycznych dzieci. Uczestnikami mogły być dzieci uczęszczające do kls I-III SP84. Warunkiem udziału było właściwe zrozumienie przeczytanego tekstu, do którego należało własnoręczne wykonać ilustrację. Oceniając wykonane prace jury brało pod uwagę samodzielność wykonania pracy, estetykę wykonania, zgodność ilustracji z treścią utworu, oryginalność ujęcia tematu.

Zwycięzcami naszegi konkursu zostali:

kl.1
1. Jakub Ignaciuk 1b