Dziękujemy grupie „Badacze” z Przedszkola w Ząbkach „Akademia Odkrywcy” za nominację do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 na rzecz osób z autyzmem. Dzieci z oddziału przedszkolnego 0c z dużą radością i zaangażowaniem wzięły w niej udział. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu oraz wysłanie iskierki przyjaźni do dzieci z autyzmem i ich rodziców. W dniu realizacji zadania w ramach akcji wszyscy ubraliśmy się na niebiesko. Aby zapoznać się z tematyką autyzmu, obejrzeliśmy film o tym, jak osoby ze spektrum autyzmu odbierają świat i bodźce z otoczenia. Później wykonaliśmy plakat – pomalowane na niebiesko dłonie odbiliśmy na kartkach, następnie wycięliśmy i ułożyliśmy w kształt motyla.