W dniu 14 marca 2023 roku grupa  ośmiu uczniów naszej szkoły w składzie:
Katarzyna Waszkiewicz 8e
Aleksander Pietrzak  7a
Olga Protaziuk 6b
Lena Jastrzębska 5d
Natalia Bogucka 4d
Nell Jacniacka 3b
Szymon Bruszewski 2a
Izabela Ignaciuk 1c
wraz z p. Moniką Pawłowską i p. Teresą Gościniak udała się na Dzielnicowe Dni Mierzenia i Liczenia do Szkoły Podstawowej nr 298. W tym roku konkurs odbył się pod hasłem Poznajemy Europę. W drodze losowania otrzymaliśmy do opracowania informacje związane z Hiszpanią.  Wszystkimi działaniami koordynowała p. Monika Pawłowska. Tak naprawdę zadań było kilka i dużo osób zaangażowało się w przygotowania.  Pierwsze, to stworzenie dekoracji stoiska - uczennice z klasy 5d pod kierunkiem p. Magdaleny Gaszyńskiej wykonały piękny plakat.  Drugie, to przygotowanie zadań konkursowych dla innych szkół - w tym zadaniu pomagały  p. Danuta Graczyk oraz p. Dorota Urbańska. Następne zadanie to przygotowanie prezentacji o Hiszpanii . Nasi uczniowie pod kierunkiem p. Moniki Pawłowskiej przygotowali krótką wersję humorystyczną - efekt powalił wszystkich na kolana, braw nie było końca . Kolejne zadanie, to przygotowanie kartki pamiątkowej z przygotowań do konkursu - w tym pomogła p. Monika Pawłowska. Ostatnie zadanie, to wypaść jak najlepiej w turnieju zadaniowym - no i udało się! Nasi uczniowie swoją matematyczną wiedzą wywalczyli dla nas 3 miejsce w dzielnicy!
Gratulujemy wszystkim uczestnikom!!!

Monika Pawłowska