1 grudnia 2022 roku odbył się zorganizowany przez Panie Barbarę Jarosz, Martę Suchenek i Annę Skotnicką konkurs plastyczny pt. „TACY SAMI, A JEDNAK RÓŻNI”. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, której głównym tematem był ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w formacie A4, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów lub ilustracji z wykorzystaniem programu graficznego Paint czy prezentacji multimedialnej. Prace miały przedstawiać  pozytywne, dobre, integrujące postawy wobec osób niepełnosprawnych lub własną interpretację słów "Tacy sami, a jednak różni".

Głównymi celami konkursu było przybliżenie społeczności szkolnej pojęcia niepełnosprawności. Uświadomienie uczestnikom i odbiorcom obecności w najbliższym otoczeniu osób z niepełnosprawnościami. Poszerzanie wiedzy z zakresu niepełnosprawności oraz uświadomienie różnic i podobieństw w zakresie funkcjonowania osób sprawnych i osób
z niepełnosprawnościami.

Organizatorki miały przyjemność oceniać prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie wywarły ogromne wrażenie, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie. Jury zdecydowało się nagrodzić naprawdę wyjątkowo pomysłowe i innowacyjne prace, ponieważ wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na poprawność zrozumienia tematu, estetykę pracy, przejrzystość i czytelność przekazu, wykorzystanie ciekawych metod/technik plastycznych oraz samodzielność i pomysłowość.

Laureatami konkursu w kategorii 0-III zostali:

1. Adam Subczyński 2d

Tymoteusz Bugaj 1c

1. Martyna Rodal 2d

Bartosz Ochmański 2d

1. Adrianna Kuzańska 3b

Laura Kosnowska 2d

Wyróżnienia:

Daria Duda 2d

Matilde Khouri 3b

Michalina Sobczyńska 3b

Laureatami konkursu w kategorii IV-VI zostali: