W okresie przedświątecznym uczniowie klas IV-VIII brali udział w wyzwaniu świątecznym „Matematyczny kalendarz adwentowy”. Zabawa polegała na tym, że codziennie od 1.12 -22.12 na tablicy matematycznej przy sali 30 zamieszczane będą zadania. Na każdy dzień oczekiwania na święta przypada jedno zadanie. Inne zadania będą skierowane dla klas 4-5, inne dla klas 6-7-8.

Zadaniem uczniów było sporządzenie własnego kalendarza adwentowego umieszczając w nim rozwiązania zadań matematycznych. Kalendarz mógł być wykonany w edytorze tekstowym Word lub w formie prezentacji multimedialnej lub w formie plastycznej. Każde zadanie miało być wykonane na osobnej kartce lub oddzielnym slajdzie w prezentacji i  zawierać elementy świąteczno-matematyczne.

Uczniowie przesłali wiele kalendarzy adwentowych. Najciekawsze zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami.

Klasa 4:

I miejsce - Urszula Majewska 4a