1 grudnia 2020 roku odbył się zorganizowany przez Panie Barbarę Jarosz i Martę Suchenek konkurs plastyczny pt. „TACY SAMI, A JEDNAK RÓŻNI”. Do udziału w nim zostali zaproszeni wszyscy uczniowie naszej szkoły. Przedmiotem konkursu było stworzenie pracy plastycznej, której głównym tematem był ŚWIATOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH w formacie A4, wykonanej wybraną przez uczestników techniką plastyczną, z możliwością wykorzystania różnorodnych materiałów lub ilustracji z wykorzystaniem programu graficznego Paint czy prezentacji multimedialnej. Prace miały przedstawiać pozytywne, dobre, integrujące postawy wobec osób niepełnosprawnych lub własną interpretację słów "Tacy sami, a jednak różni".
Głównymi celami konkursu było przybliżenie społeczności szkolnej pojęcia niepełnosprawności. Uświadomienie uczestnikom i odbiorcom obecności w najbliższym otoczeniu osób z niepełnosprawnościami. Poszerzanie wiedzy z zakresu niepełnosprawności oraz uświadomienie różnic i podobieństw w zakresie funkcjonowania osób sprawnych i osób z niepełnosprawnościami.

W konkursie wzięło udział 17 uczniów reprezentujących wszystkie kategorie wiekowe. Organizatorki miały przyjemność oceniać prace wykonane rozmaitymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów. Wszystkie wywarły ogromne wrażenie, a ich autorzy zasłużyli na pochwałę i uznanie. Jury zdecydowało się nagrodzić naprawdę wyjątkowo pomysłowe i innowacyjne prace, ponieważ wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny uwagę zwracano na poprawność zrozumienia tematu, estetykę pracy, przejrzystość i czytelność przekazu, wykorzystanie ciekawych metod/technik plastycznych oraz samodzielność i pomysłowość.

Laureatami konkursu w kategorii 0-III zostali:
I. Hanna Borowczyk 0a,
II. Dominik Nawocin IIIf, Natalia Lewandowska Ib,
III. Laura Słupecka IIe, Kosma Karpesh 0a, Wanda Wojciechowska 0a, Krystian Morawski IIIc

Wyróżnienie otrzymali:
• Kazimierz Szołucha 0a,
• Antoni Cabaj 0a,
• Veronica Hrusetska 0c,
• Natasza Pawikowska 0c,
• Kacper Jaworski 0c,
• Hanna Czesak Ic,
• Gabriela Nalborska 0c,
• Daniel Wojciechowski 0c.

Laureatem konkursu w kategorii IV-VI został:
I. Aleks Pomorski VIc.

Laureatkami konkursu w kategorii VII-VIII zostały:
I. Agata Szwed VIIe, Maria Sakowicz VIIc.

Wszystkim dziękujemy za udział, a nagrodzonym gratulujemy !