W styczniu 2021 roku w bibliotekach znajdujących się w budynku przy ul. Radzymińskiej 232 oraz w filii przy ul. Topazowej 26 odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych. Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę, poznali regulamin wypożyczania obowiązujący w naszej szkole. Młodzi czytelnicy otrzymali prezenty w postaci Wyprawek Czytelniczych przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii Mała książka - wielki człowiek. Największą radość sprawił dzieciom moment, w którym mogły wypożyczyć pierwszą książkę.