W dniu 12.10.23r. klasa 7a wraz z wychowawca wybrała się na wycieczkę do Lublina. Uczniowie zwiedzili skansen - Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie obejrzeli zabudowania gospodarcze, domy mieszkalne wsi z XVII i XIXw. Obejrzeli rekonstrukcję miasteczka z XIXw., w tym wnętrze sklepu kolonialnego, gabinet dentystyczny, zakład fryzjerski, zabudowania straży pożarnej i kościół. Uczniowie wzięli udział w warsztatach podczas, których uczyli się sztuki wykonywania kwiatów z bibuły.
Następnie uczniowie z opiekunem zwiedzili najciekawsze zabytki miasta Lublin: Wzgórze Zamkowe z Zamkiem Lubelskim, Bramę Grodzką, Bazylikę ojców Dominikanów, Rynek z gmachem Trybunału Koronnego, Archikatedrę, Bramę Krakowską i Nowy Ratusz.