Szkoła Podstawowa nr 84 tworzy przestrzeń szkolną bezpieczną i otwartą dla każdego ucznia. W związku z tym, że w SP84 naukę pobiera 113 uczniów z Ukrainy, w tym 59 to uchodźcy, w dniu 12 kwietnia 2022 roku zostało zorganizowane spotkanie integracyjne pod hasłem „Bądźmy razem i cieszmy się sobą”.  Jego inicjatorką była pani Zofia Rostek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 84 w Warszawie. Spotkanie było okazją do lepszego poznania się i wspólnego spędzenia czasu. Poprowadziła je pani Maria Knapik-Stepanow mówiąca w języku ukraińskim. Gry i zabawy dla dzieci przygotowali i poprowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego oraz uczniowie SP84 pracujący w wolontariacie. Największym zainteresowaniem cieszyła się wspólna zabawa chustą animacyjną Klanza,  taniec z wykorzystaniem animacji komputerowych oraz drewniane bierki i gra „Pamięć”. Podczas spotkania pani dyrektor poinformowała uczniów o zbiórce środków finansowych z przeznaczeniem na pomoc dzieciom z Ukrainy uczącym się w SP84. Zbiórkę przeprowadziła społeczność St. Louis, MO w USA. Jej inicjatorem był pan Michael Pomatto ( Social Studies Department; Coordinator of Student Experience ). Wpłat dokonali rodzice młodzieży z Crossroads College Preparatory, która gościła w SP84 10-krotnie podczas realizacji programu Learning by Sharing. Za fundusze przekazane na Wydzielony Rachunek Dochodów SP84 zakupiono 8 tabletów, które będą wykorzystane jako środek dydaktyczny pomocny w nauce uczniom ukraińskim. Spotkanie przyniosło dzieciom z Ukrainy i naszym uczniom wiele radości i uśmiechu.