"Nasza Szkoła bierze udział w projekcie "Ja - Młody Obywatel". Jest to projekt edukacji obywatelskiej dla klas IV-VI z warszawskich szkół podstawowych. Uczniowie i uczennice klas biorących udział w projekcie dowiadują się między innymi: co to jest obywatelstwo i jak można je zdobyć, jakie są prawa i obowiązki obywatelskie oraz jakie są zasady dobrej współpracy w grupie. Cała wiedza jest przekazywana podczas warsztatów w formie gier i zabaw oraz poprzez naukę przez doświadczenie.

Za klasą część warsztatowa, a dalsza część projektu zakłada realizację własnego mini-projektu społecznego przez osoby, które chciałyby się zaangażować w ich realizacje. Nie możemy się doczekać, co wymyślą uczniowie naszej Szkoły w ramach swoich działań.

Projekt organizuje Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Pomocy Q Zmianom i jest współfinansowany z budżetu m.st. Warszawa. "