W dniu 7 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 11 listopada to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i symbol zwycięstwa. Uroczystość przygotowana przez uczniów klas 7c i 7b oraz chór szkolny, poświęcona była ojczyźnie i wolności. Montaż słowno-muzyczny został przygotowany przez panią Joannę Czapelską - Muchę i pana Jakuba Kąckiego. Uczniowie szkoły, galowo ubrani z wpiętymi kokardami narodowymi, wysłuchali recytacji wierszy i wspólnie z chórem śpiewali polskie pieśni patriotyczne. W czasie apelu można było poszerzyć wiadomości o drodze Polaków do niepodległości, śledząc prezentację multimedialną.