Jak co roku w naszej szkole 8 czerwca 2019 roku odbył się Piknik Rodzinny zorganizowany wspólnie przez Nauczycieli i Rodziców. Inauguracji imprezy dokonała Pani Dyrektor Zofia Rostek w towarzystwie przewodniczącej Rady Rodziców oraz Wicedyrektorów szkoły.
Główną atrakcją był Konkurs Talentów, w którym udział wzięli uczniowie przedszkola i klas I-III. Na scenie wystąpiły dzieci prezentując talent wokalno-taneczny, recytatorski, plastyczny i gimnastyczny. Piękne występy oklaskiwała licznie zgromadzona publiczność, a jury starało się wyłonić zwycięzców. Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Dyrektor, a szkolny fotograf uwiecznił ten ważny moment.
Podczas trwania imprezy można było skorzystać z wielu atrakcji: bookcrossingu, dekorowaniu pierniczków, językowych łamańców, malowaniu buziek, zaplataniu warkoczyków i wielu innych. Dla aktywnych zorganizowana została gra terenowa i strzelnica, a dla miłośników łamigłówek – turniej szachowy i zagadki logiczne na czas. Stworzone dla uczniów warsztaty planetarium i gra OZOBOTY przeniosły ich w świat nowoczesnej nauki.
Ogromną popularnością cieszyła się fotobudka, w której rodzice, dzieci i nauczyciele mogli zrobić zabawne zdjęcie pozując z różnego rodzaju gadżetami. Podczas Pikniku można było spróbować wielu pysznych potraw, m.in. kiełbasek i karkówki z grilla czy tradycyjnego żurku. Nie zabrakło również słodkości – kolorowych ciastek i ciast z sezonowymi owocami. Stoiska przygotowali wspólnie Rodzice i Nauczyciele.
Piknikowa sobota upłynęła w radosnej i serdecznej atmosferze integrując dzieci, rodziców oraz całą lokalną społeczność.
Rodzicom, sponsorom oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tak udanej imprezy wyrażamy gorące podziękowania.