Ekologia to ważna sprawa. Wiedzą także o tym uczniowie klasy Ie. Swoją ekologiczną przygodę dzieci rozpoczęły od ułożenia puzzli przedstawiających naszą planetę, które wykleiły kolorową krepiną. Zastanawiali się, co sprawia że Ziemia jest coraz bardziej zanieczyszczona i starali się znaleźć sposoby, by temu zaradzić. Następnie uczniowie skupili się na temacie segregacji odpadów – okazało się, że aby dobrze je rozdzielać, trzeba posiadać wiedzę, z czego różne odpady są wykonane. Grali w gry, dzięki którym teraz już każdy z klasy wie, gdzie wrzucić torebkę po herbacie, a gdzie plastikowe butelki! Kolejnym ważnym pojęciem, z którym klasa się zapoznała to recykling. Wychowawczyni ogłosiła klasowy konkurs na najciekawszy ekologiczny strój wykonany z różnego rodzaju odpadów: kartonów, rolek po papierze toaletowym, starych płyt. Wszyscy bardzo zaangażowali się w ten projekt i stworzyli niezwykle kreatywne stroje. Ekologia to nie tylko ważna, ale i modna sprawa – także dosłownie!