W dniach 9, 10 i 11 maja wszystkie klasy III oraz IVb pojechały na całodniową wycieczkę do Torunia, której motywem przewodnim były legendy.

O godzinie 11.00 klasy spotkały się z przewodnikiem w historycznym stroju. Uczniowie otrzymali elementy średniowiecznego ubioru i tak ruszyli na zwiedzanie najważniejszych zabytków Starego Miasta w Toruniu: średniowieczne mury miejskie, bramy i baszty, Dom Mikołaja Kopernika, Rynek Staromiejski z Ratuszem, piękne kamienice, pomnik Kopernika, średniowieczne kościoły. Na koniec tej części wycieczki dzieci otrzymały oryginalny przepis na toruński piernik.

Po spacerze po Starym Mieście klasy wyruszyły do Planetarium na seans pt. „Jak zostać astronomem”. Dowiedziały się, jaka jest różnica między astronomem, astrologiem i astronautą. Odbyły niesamowitą podróż po przy muzyce po bezkresach kosmosu, pomiędzy mgławicami, kometami i innymi zjawiskami.

Kolejną atrakcją były piernikowe warsztaty w Piernikarni Staromiejskiej – interaktywnej placówce, w której goście mają możliwość odkrywać tajemnice toruńskiego piernika – od składników niezbędnych do przygotowania ciasta, poprzez sposoby jego wypieku. Dzieci formowały ciasto, wałkowały i wyciskały w formach wspaniałe wzory pierników, które po wypieczeniu mogły zabrać do domu. Nie zabrakło również czasu na lody i kupowanie pamiątek na staromiejskich straganach.

Mimo długiej podróży, wycieczka udała się wyśmienicie, a wspomnienia związane z Toruniem na długo pozostaną z nami!