Dnia 5. grudnia 2017r. mieliśmy przyjemność gościć na terenie naszej szkoły specjalnego gościa – doktora Marka Czapelskiego, wykładowcę na wydziale architektury Uniwersytetu Warszawskiego. Podczas swojego wystąpienia dr Czapelski przedstawił nam zarys zmian, jakie następowały przez wieki w architekturze mieszkaniowej. Okazało się , że od zarania ludzkości, ludzie przykładali nadzwyczaj dużą miarę do dekoracji własnych domostw. Następnie przedstawił nam historię kilku wybranych warszawskich kamienic oraz ich ornamentyki. Szczególna uwaga została skierowana na kamienice znajdujące się na Rynku Starego Miasta w Warszawie. Całe wydarzenie wieńczyło kilkutygodniowe zmagania uczniów klas III - VII pod opieką p.Magdaleny Mendyk z artystycznym przedstawieniem panoramy Warszawy. Najlepsze prace można było zobaczyć po wykładzie pana Czapelskiego. Mimo nietypowej dla uczniów godziny (17:30) zebraliśmy się tego dnia wyjątkowo licznie. Jak się okazało wielu z nas rozważa w przyszłości karierę architekta.

Marek Denis i Oskar Chomka, kl. 7a