Centrum Folkloru Polskiego „Karolin” to bardzo niezwykłe miejsce. Jest związane z historią powstania Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze. Obecnie w pałacu znajduje się stała ekspozycja przedstawiająca kulturę wybranych regionów Polski, którą klasa IIIe poznawała przy okazji wizyty w centrum. Oprócz strojów regionalnych, dzieci słuchały muzyki folkowej oraz słuchały ciekawostek na temat zespołu Mazowsze. Dowiedziały się, że pomysłodawcą i założycielem zespołu był pan Tadeusz Sygietyński. Podróż po regionach Polski uświetnił warsztat tańców regionalnych, na których uczniowie zatańczyli w rytm muzyki granej na żywo fafura, klapoka, mietlosza,trojaka i szewca. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia tego miejsca pełnego muzyki i tańca!