W naszej szkole co roku uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości obchodzone są bardzo uroczyście i w podniosłej atmosferze. W tym roku klasa IIIc razem z wychowawczynią panią Patrycją Sobiecką zorganizowali występ dla klas I-III, który rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu.
Celem akademii było przybliżenie małym uczniom z naszej szkoły historii Polski i najważniejszych wydarzeń z jej dziejów. Apel składał się z trzech części, z której każda poświęcona była innym wydarzeniom z historii naszej Ojczyzny. Dzieci w przystępny sposób przedstawiły jak dokonywano rozbiorów Polski i w jaki sposób walczono o jej odzyskanie.
Podczas akademii każdy uczeń klasy IIIc zaprezentował się w swojej roli. Apel uświetniły pieśni o tematyce patriotycznej tj. „Wojenko, wojenko”, „Przybyli ułani”, „Rozkwitały pąki białych róż” czy „Rota”. Uczniowie wykonali również dwa tańce, z czego jeden był nowoczesną choreografią z kartkami w dwóch kolorach. Natomiast uroczysty charakter poloneza przeniósł nas w historii w czasy z dworów królewskich. Dodatkowym ciekawym elementem występu była gra na skrzypcach Macieja Zientary i śpiew solowy Magdaleny Gołuchowskiej. Dekoracje przygotowała pani Magdalena Skrycka.