18 października uczniowie klas IIIb i IIIe wybrali się do gospodarstwa agroturystycznego Młyn Gąsiorowo, aby dowiedzieć się czegoś więcej na temat kiszenia kapusty: dlaczego ją kisimy, czy jest zdrowa, jakie są jej odmiany. Dzieci miały okazję także spróbować kiszonej kapusty oraz poznać inne rodzaje przetworów na zimę. Następnie odbyły się warsztaty z kiszenia kapusty – każde dziecko miało możliwość wejścia do beczki i deptania kapusty – tak, jak robiono to dawniej! W programie wycieczki były również zajęcia plastyczne i wykonywanie prac z wykorzystaniem kapuścianych stempli oraz zawody zręcznościowe z kapustą w roli głównej. Nie obyło się również bez zabawy na placu zabaw i zakupów pamiątek w sklepiku!