W tym roku szkolnym obchodziliśmy Dzień Ziemi pod hasłem „Niezwykły świat ptaków”. Miesiąc wcześniej ogłoszone zostały konkursy: plastyczny i fotograficzny – dla uczniów klas IV-V oraz konkurs wiedzy o ptakach – dla uczniów klas VI-VII. Dwa dni przed światowymi obchodami Dnia Ziemi odbyła się w naszej szkole akademia, na której Pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody uczniom, którzy wyróżnili się swoją wiedzą i umiejętnościami w zorganizowanych konkursach. Najciekawsze prace wyeksponowano i stanowiły ważny element dekoracji . W apelu wzięli udział uczniowie klas IV-VII, którzy niebieskimi i zielonymi elementami swojego stroju podkreślili symboliczną łączność z obchodami dnia naszej „błękitnej planety”. Szkolną uroczystość uświetnili swoim występem uczniowie klas 7a i 7d, którzy wykonali dwa utwory muzyczne nawiązujące do tematyki ochrony Ziemi.

W konkursie plastycznym pierwsze miejsce zajęła Natalia Klimaszewska z klasy Ve, a drugie - Anna Wądołowska z klasy Vb.

W konkursie fotograficznym nagrodzone zostały prace uczniów z klasy Vf i tak: pierwsze miejsce zajęła Weronika Korytkowska, drugie miejsce przypadło Marii Kostarzewskiej, a trzecie miejsce zajął Antoni Moskal.

W konkursie wiedzy o ptakach pierwsze miejsce zajął Bartosz Włodarczyk z klasy VI d, następnie trzy drugie miejsca zajęli uczniowie klas siódmych: Iga Chyczewska i Julia Skrochocka z klasy VIIa, a także uczeń klasy VIIc Wojciech Lewandowski.
Laureatom serdecznie gratulujemy.
Korzystając z okazji pragnę złożyć podziękowania wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole.

Karolina Sadowska