Dnia 14.10.2019r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas pierwszych. Prowadząca p. Ewa Giedka przywitała wszystkich zebranych. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Zofia Rostek, przedstawiła gościa, pana Jędrzeja Kunowskiego, zastępcę Burmistrza Dzielnicy Targówek. Pan Jędrzej Kunowski złożył życzenia nauczycielom z okazji Komisji Edukacji Narodowej i uczniom z okazji ślubowania. Następnie uczennica kl. IVb Aurelia Nadolna powitała uczniów klas pierwszych, złożyła życzenia Pierwszakom i udzieliła im kilku dobrych rad. Wszystkie klasy pierwsze - Ia, Ib, Ic, Id i Ie powitały gości. Pani Natalia Buszek zaprosiła dzieci do różnych krain: przyrodniczej, muzycznej, polonistycznej, matematycznej, ruchu drogowego, grzeczności zadając zagadki i pytania. Rozwiązanie ich tworzyło ciekawą część artystyczną. Po wprowadzeniu Sztandaru szkoły został odśpiewany hymn państwowy i uczniowie ślubowali systematycznie i wytrwale pracować nad wzbogacaniem swojej wiedzy, wykorzystywać jak najlepiej czas i warunki do nauki. Dbać o honor szkoły, godnie ją reprezentować oraz znać, szanować i wzbogacać jej tradycje. Okazywać należny szacunek koleżankom, kolegom i dorosłym. Wszędzie zachować postawę godną ucznia SP nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego. Po wyprowadzeniu sztandaru nastąpiło pasowanie. Uczniowie zostali obdarowani przez gościa z Urzędu Dzielnicy książkami o historii hymnu polskiego. Dzieci otrzymały też dyplomy. Prowadząca uroczystość w imieniu wszystkich wychowawców życzyła Pierwszoklasistom dużo radości z codziennej podróży do krain nauki oraz wielu przyjaciół. Zaprosiła ich do sal na poczęstunek przygotowany przez Rodziców gdzie otrzymali legitymacje uczniowskie.